Сабақ тақырыбы Электродинамика тарауы бойынша есептерді шығару
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) электр өрісін күш сызықтары арқылы графиктік

кескіндеу;

электр өрісі және оның күштік сипаттамасы ұғымдарының физикалық мағынасын түсіндіру;

Сабақ мақсаттары Электр өрісін күш сызықтары арқылы кескіндеу

Кулон заңының тұжырымдамасын біледі

Екі зарядталған денелердің арасындағы күштің шамаларға тәуелділігін сипатай алады

Есептерді шығару кезінде электр күшінің формуласын қолданады

Жетістік критерийлері Кулон заңының физикалық мағынасын түсінеді

Екі зарядталған денелердің арасынадғы күшті табу үшін формуланы қолданады

Есептерді шығару кезінде шамалардың тәуелдлігін түсінеді.

Электр күшінің

Тілдік  мақсаттар

 

Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз

Бір-бірінен қайсыбір қашықтықта орналасқан екі зарядталған денелердің арасындағы күшті сипаттайды

Пәнге тән лексика мен терминология:

Электр өрісінің кернеулігі, электр өрісінің потенциалы, заряд, күш сызықтары.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Электростатикалық күшінің …

Кулон заңы бойынша…

Екі зарядталған дене

Құндылықтарды дарыту

 

 

Есептреді шығару: еңбекке баулу

Жұппен жұмыс:басқа оқушылармен серіктестік пен қарым қатынасты орнату

Пәнаралық байланыстар Геометрия: векторлар

Кері квадраттық функция

АКТ қолдану дағдылары Интербелсенді тақтамен жұмыс
Бастапқы білім

 

Физика 7 сынып: векторлар

 

 

Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет  

 

Ресурстар
Сабақтың басы

0-3 мин

Оқушылармен сәлемдесу.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру (оқулық, есептер жинағы, дәптер)

С-ң ортасы

 

3-5 мин

5-10 мин

 

 

 

 

 

10-30 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30-40 мин

 

 

 

40-60 мин

 

60-70 мин

70-78мин

Өткен тақырыпты еске түсіру:

Coulomb’s law видеоны қарау

https://www.youtube.com/watch?v=rYjo774UpHI

«Көбірек және жылдамырақ» әдісі

Оқушыларды жұптарға бөліңіз.

1 – Кулон заңына қатысты кім бірінші 10 етістік не зат есімдерді жаза алады?

2 – Кулон заңына қатысты 1 минуттің ішінде кім ең көп сөздерді жазады

«Coulomb Checkpoint » /Есептерді шығару.

Осы жұптарда оқушылар есептерді шығарады. Әр 2 дұрыс есеп үшін оқушыларда «Чекпоинт» болады, ол үшін оқушыларға ұпай береміз . Әр чекпоинт дифференциалған.

1 чекпоинт – 2 балл

2 чекпоинт – 3 балл

3 чекпоинт – 3 балл

Берілген есептерді шығару кезінде ағылшын терминологиясын қолдану

Given – Дано

Formula – Формула

Solution – Шешуі

Answer – жауабы

«SAME problems» әдісі.

Келтірілген есептерді талдау.

Бірдей қиындық туғызған  есептері бар оқушыларды топтарға бөлу. Шешімін көрсету.

Электростатика бойынша постер немесе майнд мап құрастыру

Электростатика бойынша

Ағылшын тілінде кроссворд құрастыру ; FieldWave

Кроссвордты шешу

 

Youtube

 

 

 

 

 

 

 

Қосымша 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А3, маркерлер

Сабақтың соңы

78-80 мин

Рефлексия: «Білім сызықтары»

Оқушыларға оң заряд және теріс зарядқа тиесілі күш сызықтары салынған суретті беріңіз. Оң зарядтан шыққан күш сызықтарына оқушы осы сабақта жақсы түсінгенді жазсын, ал теріс зарядтан шыққан күш сызықтарына қиындықты туғызатын ақпаратты жазсын

Үй жұмысы: параграф соңындағы 2-3 есептерді шығару

 

 

 

Қосымша 3

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлық оқушылар күш сызықтарды дұрыс салады. Кулон заңыныың тұжырымдамасын біледі. Формулаларды қолданып есептерді шығарады

Кейбір оқушылар қиындығы жоғары есептерді шығарады.

 

(1)   Есептерді шығару.

(2)   Сабаққа қатысуы

Физика кабинетінде қауіпсіздік техникасын сақтау
Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы баға

 

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

 

%d такие блоггеры, как:
Перейти к верхней панели