Қайталау сабағы

 

Сабақ тақырыбы Қайталау сабағы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Кулон заңы, электр өрісінің кернеулігі мен потенцалына арналған есептерді шығару

Денелердің электрлену құбылысын түсіндіру;

Түзу токтың және соленоидтің магнит өрісін сипаттау

электромагниттік толқындар диапозонын қолдануға мысалдар келтіру және сипаттау; тербелмелі және толқындық қозғалысты сипаттау;

бойлық және көлденең толқындарды сипаттау;

 

Сабақ мақсаттары Өтілген тақырыптарды қайталау;

Алынған мәліметтерді бекіту;

Электрлену процесстерін қайталау;

Тұрақты магнит пен соленоид айналасындағы магнит өрісін сипатату;

Ананлогты және сандық сигналдардың айырмашылығын қарастыру

Геосинхронды және геостационарлы орбиталардың айырмашылығын білу

Байқоңыр ғарыш айлағының орналасуының географиялық маңызын білу

Жетістік критерийлері Соленоид айаласындағы магнит өрісін сипаттайды;

Аналогты және сандық сигналдардың айырмашылығын қарастырады

Геосинхронды және геостационарлы орбиталардың айырмашылығын біледі

Байқоңыр ғарыш айлағының орналасуының географиялық маңызын біледі

Тілдік  мақсаттар

 

Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз

Бойлық және көлденең толқынадарының айырмашылығын түсіндіреді.

Пәнге тән лексика мен терминология:

Аналогты және сандық сигналдар, соленоид, электромагниттік толқындар, геосинхронды және геостационарлы орбита

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Көлденең мен бойлық толқын арасындағы айырмашылық…

 

Құндылықтарды дарыту

 

 

Жұпты жұмыс: бірін-бірі сыйлау және қауымдасып жұмыс істеу;

Өмір бойы білім алу: алынған мәліметтерді жүйелендіру.

Пәнаралық байланыстар География: Байқоңыр ғарыш айлағы

Информатика: сандық және аналогты сигналдар

Химия: атомның құрылысы

АКТ қолдану дағдылары Презентациямен жұмыс. Видеоны қарастыру.
Бастапқы білім

 

География: географиялық белдеулер мен полюстер

Информатика: аналогты және дискретті сигналдар. GPS.

 

 

Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет  

 

Ресурстар
Сабақтың басы

0-5 мин

 

Оқушылармен сәлемдесу

Сабаққа дайындығын тексеру /кітап, дәптер, статус бар/

Үй жұмысын тексеру – оөзін-өзі тексеру.

Сабақтың ортасы

5-10 мин

 

10-12 мин

 

 

 

12-22 мин

 

 

22-25 мин

 

 

25-30 мин

 

 

 

 

 

30-40 мин

 

 

 

 

 

40- 55 мин

 

 

55-75 мин

TRUE OR FALSЕ

Оқушыларға ауызша түрде сөйлемдерді айту. Оқушылардың олардың шындық па әлде жалған екенін айту керек.

 

STATUS BAR

Оқушылардың дағдылары бойынша құрастырылған тізімді қарастыру. Оқушылардан рефлексия алу.

 

MULTIPLE CHOICE

Оқушыларға ағылшын және қазақ тіліндегі тест сұрақтары беріледі

Оқушылар өзінің дәптерлерімен жұбымен ауысып, жауаптарын тексереді /слайд/

 

GUANTITY – UNIT  PARALLELS

Оқушылар бір-біріне параллель екі жолға тұрады. Бірінші жолақтағы оқушылар шаманы айтады – ал оларға қарама-қарсы тұрған балалар, оның өлшем бірлігін айту керек. Мысалдар: Күш, Кернеулік, Потенциал, Заряд, Жұмыс.

 

STRUCTURED QUESTION – 1

Оқушыларға құрастырылған қысқа жауабы бар есептер мен жаттығулар беріледі. Оқушылар жұпта орындауы керек. А –  тапсырманы бірінші оқушы орындаса, Б нұсқасын ()оның жалғасын екінші оқушы жалғастырады.

 

STRUCTURED QUESTION – 2

Оқушылар құрылымды сұрақтарды өз бетімен орындайды

 

Әр түрлі деңгейдегі тапсырмаларды орындау.

Слайд

Қосымша 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қосымша 2

Сабақтың соңы

75-80 мин

Рефлексия:

Жалпы тоқсан бойынша 2 жұлдыз 1 тілек жазу.

 

Үй жұмысы: Өрістер мен толқындар бойынша кластер құрастыру.

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлық оқушылар электр өрісіне мен магнит өрісіне арналған жаттығуларды орындайды, магнит өрісін мен электр өрісін сипаттайды.

Оқушылардың көбі потенциал мен кернеулікке арналған есептерді шығарады, магнит өрісінің сипаттайды.

Кейбір оқушылар толық жауапты тапсырмаларды толығымен орындайды.

 

(1)   Өзін-өзі бағалау

(2)   Топпен жұмыс

(3)   Топтардың бағалануы

(4)   Есептерді шығаруы

Физика кабинетінде қауіпсіздік техникасын сақтау. Электростатикалық өрістің техникаға қатер туғызбауын қадағалау.
Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы баға

 

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

%d такие блоггеры, как:
Перейти к верхней панели