Сабақ тақырыбы Электр өрісінің кернеулігі мен потенциалы.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) электр өрісін күш сызықтары арқылы графиктік

кескіндеу;

электр өрісі және оның күштік сипаттамасы ұғымдарының физикалық мағынасын түсіндіру;

Электр потенциалды және потенциалдар айырымын сипаттау;

Сабақ мақсаттары Электр өрісін күш сызықтары арқылы кескіндеу

Электр өрісінің кернеулігінің анықтамасын біледі

Электр өрісінің потенциалының анықтамасын біледі

Электр өрісінің потенциалы мен кернеулігі осы өрістің энергиялық және күштік сипаттамалары ретінде түсінеді.

Есептерді шығару кезінде электр өрісінің кернеулігі мен потенцаиалы, потенциалдар айырмасының формуласын қолданады

Жетістік критерийлері Электр өрісін күш сызықтары арқылы кескіндейді

Электр өрісінің күш сызықтарының оң зарядтан шығып теріс зарядқа кіретінін біледі

Электр өрісінің күштік сипаттамасы электр өрісінің кернеулігін біледі

Электр өрісінің энергетикалық сипаттамасы электр өрісінің потенциалы екенін біледі

Электр өрісінің кернеулігі мен потенциалы үшін формуланы есептерді шығарған кезінде қолданады

Тілдік  мақсаттар

 

Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз

Зарядтан алыстаған сейін кернеуліктің мен потенциалдың өзгеруін сипаттайды. Күш сызықтарының бағытын көрсетеді.

Пәнге тән лексика мен терминология:

Электр өрісінің кернеулігі, электр өрісінің потенциалы, заряд, күш сызықтары.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Электр өрісінің кернеулігі дегеніміз…

Электр өрісінің потенциалы

Құндылықтарды дарыту

 

 

Есептреді шығару: еңбекке баулу

Жұппен жұмыс:басқа оқушылармен серіктестік пен қарым қатынасты орнату

Пәнаралық байланыстар Геометрия: векторлар

Кері квадраттық функция

АКТ қолдану дағдылары Симулятормен жұмыс жасау
Бастапқы білім

 

Физика 7 сынып: векторлар

 
vedda blood sugar remedy reviews
 

 

Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет  

 

Ресурстар
Сабақтың басы

0-5 мин

 

Оқушылармен сәлемдесу

Сабаққа дайындығын тексеру

Үй жұмысын тексеру  / журналға қою/

Сабақтың ортасы

5-15мин

 

 

 

 

 

15-25 мин

 

 

 

25-30мин

30-40 мин

 

 

40-55 мин

 

55-75 мин

 

 

 

Өткен тақырыпты Қайталау

Оқушыларды жұппен бөлу

А4 қағазын тарату. Әрбір жұп қағазды үш бағанға бөліп, келесі тақырыптар бойынша мағлұмат жазады:

1 – Кулон заңы

2 – Электр өрісінің кернеулігі

3 – Электр өрісінің потенциалы

 

Мағынаны ашу /сапалық есептерді шығару/

КІМ ЖЫЛДАМ?!

Оқушыларға есептер таратылады. /Кернеулік/

Әр шешілген есепке 1 балл қосылады. Сапалық есептер

Есептерді талдау

/сандық есептерді шығару/

Сандық есептер /потенциалдар айырымы/

Ақпаратты бекіту

СLIL – reading text

 

Қалыптастырушы бағалау жұмысы

8.4.1.6 электр өрісі және оның күштік сипаттамасы ұғымдарының физикалық мағынасын түсіндіру

8.1.4.7 электр өрісін күш сызықтары арқылы графиктік кескіндеу

Электр потенциалды және потенциалдар айырымын сипаттау

А4

 

 

 

 

 

 

 

Қосымша 1

 

 

 

 

 

Қосымша 2

 

 

Қосымша 3

Сабақтың соңы

75-80 мин

Рефлексия:

Синквейн әдісі

Үй жұмысы:  есептер жинағынан 427, 436, 430

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлық оқушылар Электр өрісін күш сызықтары арқылы кескіндейді

Электр өрісінің күш сызықтарының оң зарядтан шығып теріс зарядқа кіретінін біледі

Оқушылардың көбі Электр өрісінің күштік  сипаттамасы электр өрісінің кернеулігін біледі

Электр өрісінің энергетикалық сипаттамасы электр өрісінің потенциалы екенін біледі

Кейбір оқушылар

Қиындығы жоғары есептерді шығарады.

(1)   Өзін-өзі бағалау

(2)   Қалыптастырушы бағалау

(3)   Топпен жұмыс

(4)   Есептерді шығаруы

Физика кабинетінде қауіпсіздік техникасын сақтау. Электростатикалық өрістің техникаға қатер туғызбауын қадағалау.
Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы баға

 

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

%d такие блоггеры, как:
Перейти к верхней панели